مقاوم سازی فرودگاه بین المللی پکن‏ با میراگر ویسکوز شرکت ROAD

24 آوریل 2019| بانک مقالات| نویسنده: |
فرودگاه بین المللی پکن، میراگر ویسکوز شرکت ROAD

فرودگاه بین المللی پکن، مجموعه ای عظیم واقع در استان هبئی چین میان شهر لانگ فانگ و بیجینگ می باشد. این فرودگاه عظیم با مساحتی بالغ بر 1/43 میلیون متر مربع شامل ساختمان ترمینال، پارکینگ و ساختمان کنترل مرکزی توسط معماران شرکت ADP Ingenierie و شرکت Zaha Hadid طراحی و در سال 2014 مراحل ساخت  آن آغاز گردید. بار طراحی لرزه ای و تولید بخش مربوط به میراگر ویسکوز این مجموعه بر دوش شرکت ROAD بوده است. سرمایه گذاری فرودگاه بین المللی پکن با مبلغی بیش از 10 میلیارد دلار صورت گرفته است. این فرودگاه بین المللی دارای 7 باند پرواز و قابلیت جابجایی 72 میلیون مسافر در سال را دارا می باشد. نقشه این فرودگاه به صورت یک ستاره دریایی می باشد و نیز ارتفاع بالاترین تراز این مجموعه به 50 متر می رسد.

طراحی فرودگاه بین المللی پکن

فرودگاه بین المللی پکن، میراگر ویسکوز شرکت ROAD
فرودگاه بین المللی پکن، میراگر ویسکوز شرکت ROAD

شتاب مبنای طراح این مجموعه برابر 0.2g و نوع زمین این پروژه نوع سه می باشد. بدنه اصلی سازه این ایستگاه قاب بتنی مسلح می باشد که به 19 بخش تقسیم گشته است (شکل). اتصالت این مجموعه در زیر زمین، بر اساس درز انبساط و درز نشست و بر روی زمین، بر اساس درز ضد ضربه تنظیم شده اند. در بخش مرکزی این مجموعه با ابعاد 518 در 395 متر از سازه فضاکار فولادی به عنوان سقف بهره جسته شده است. در طراحی لرزه ای این مجموعه از جداساز لرزه ای به همراه میراگر ویسکوز شرکت ROAD بهره گرفته شده است.

میراگر ویسکوز شرکت ROAD

جداساز لرزه ای مورد استفاده در این پروژه شامل تکیه گاه کنترل ارتعاش موضعی، تکیه گاه الاستیک کشویی و میراگر ویسکوز می باشد. مشخصات 144 میراگر ویسکوز شرکت ROAD که در این مجموعه استفاده شده و محل قرار گیری آن ها در تصاویر مقابل پیداست.  هدف از طراحی میراگر ویسکوز در این پروژه همکاری آن ها با لایه جداساز لرزه ای و به منظور کنترل جابجایی لایه مجهز به جداساز لرزه ای می باشد.

فرودگاه بین المللی پکن، میراگر ویسکوز شرکت ROAD
فرودگاه بین المللی پکن، میراگر ویسکوز شرکت ROAD
فرودگاه بین المللی پکن، میراگر ویسکوز شرکت ROAD
فرودگاه بین المللی پکن، میراگر ویسکوز شرکت ROAD

معرفی شرکت ROAD

شرکت رود چانگژو که با نام Changzhou Road Structure Damping ثبت شده است، این شرکت به عنوان تأمین کننده ی حرفه ای تجهیزات استهلاک انرژی و سازنده ی میراگرها در کشور چین شناخته می شود، که از سال 2008 فعالیت خود را آغاز کرده است.
این شرکت تمام تمرکزش را متوجه تولید و توسعه ی انواع تجهیزات پیشرفته کنترل ارتعاشات لرزه ای کرده است. محصولات اصلی شرکت Road شامل میراگر ویسکوز (VFD)، میراگر جرمی تنظیم شونده (TMD)، میراگر فلزی تسلیمی (MYD)، کمک فنر هیدرولیکی و گیره های فنری می باشد. محصولات این شرکت به طور گسترده ای مورد توجه واقع گردیده و توسط مشتریان مختل ف از سراسر جهان در حوزه های ساختمان سازی، مهندسی پل، نیروگاه، پروژه های هسته ای، نظامی و سایر حوزه ها مورد پذیرش و استفاده قرار گرفته است. از میان تجربه های فراوان این شرکت می توان به پروژه های مرکز تجارت جهانی ییوو، بیمارستان عمومی شماره یک شهر سوقیان، بیمارستان عمومی شماره یک شهرستان یلیانگ در استان یوننان، بیمارستان فووای یوننان، مرکز هنر و فرهنگ درخت لوکاستِ هونگدونگ شانشی و پروژه مشاور املاک تجاری دیژینیوآن در شهر شیامن اشاره کرد.

پروژه بیمارستان فووای یوننان، شرکت ROAD
پروژه بیمارستان فووای یوننان
پروژه بیمارستان عمومی شماره یک شهر سوقیان، شرکت ROAD
پروژه بیمارستان عمومی شماره یک شهر سوقیان
پروژه مرکز تجارت جهانی ییوو شرکت ROAD
پروژه مرکز تجارت جهانی ییوو شرکت ROAD
پروژه مشاور املاک تجاری دیژینیوآن در شهر شیامن، شرکت ROAD
پروژه مشاور املاک تجاری دیژینیوآن در شهر شیامن

 

* استفاده از مطالب این صفحه با ذکر منبع و لینک مستقیم به آن، بلامانع است.