Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/parsseis/public_html/wp-includes/shortcodes.php on line 553
جداساز لرزه ای پروژه ویولت گاردن تولید شرکت رابینسون سایزمیک
شرکت رابینسون سایزمیک

شرکت رابینسون سایزمیک توسط دانشمند فقید، دکتر بیل رابینسون، بنیان گذاشته شده است. از دهه‌ی ۷۰ میلادی دکتر رابینسون تجهیزاتی را برای محافظت لرزه‌ ای سازه ها ابداع نمود. تکیه‌گاه سربی ـ لاستیکی (Lead Rubber Bearing)، میراگر سربی ـ تزریقی (Lead Extrusion Damper)، میراگر سربی ـ تسلیمیِ PVD و تکیه‌گاهِ  RoGlider، از جمله‌ی مهمترینِ این اختراعات است. در این میان تکیه‌ گاه سربی ـ لاستیکی که با نام اختصاری LRB  نیز شناخته می‌شود، در کشورهای لرزه‌خیزی چون نیوزیلند، ژاپن، ایالات متحده، کره جنوبی و ترکیه، چند دهه‌ای است به عنوان کارآمدترین تکنولوژی کنترل ارتعاشات لرزه‌ای شناخته می‌شود و تاکنون در بیش از ۸۰۰۰ سازه در دنیا به کار رفته است. سازه‌های جداسازی شده با LRB در زلزله‌های مخربی چون لوماپریتا (۱۹۸۹)، نورثریج (۱۹۹۴)، کوبه‌ (۱۹۹۵)، دارفیلد (۲۰۱۰) و کریستچرچ (۲۰۱۱)، عملکرد بسیار مطلوبی داشته و بدون خسارت باقی مانده‌ اند. بیمارستان دانشگاه کالیفرنیای جنوبی و بیمارستان زنان کریستچرچ واقع در نیوزیلند، از جمله‌ی این سازه‌ها است. شرکت رابینسون سایزمیک متخصص در تولید، توسعه و آزمایش انواع جداسازهای لرزه‌ای و میراگرهای سازه‌ای است. کارخانه‌ی تولید شرکت رابینسون سایزمیک، دارای دستگاه‌هایی بسیار پیشرفته برای آزمایش گستره‌ای وسیع از سیستم‌های میراگر و جداساز لرزه‌ ای است که این شرکت را را از سایر فعالینِ در این زمینه، متمایز می‌نماید. وب‌سایت شرکت رابینسون در ایران از طریق آدرس www.rslir.com، قابل دسترسی است.


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/parsseis/public_html/wp-includes/shortcodes.php on line 553
میراگر اصطکاکی Quaketek
لوگوی شرکت Quaketek

تاریخچه شرکت Quaketek در سال ۱۹۸۷ در Mechtronix Systems Inc. آغاز شد. زمانی که ژوئاکیم فرازائو این شرکت را تأسیس کرد تا در ابتدا راه حل هایی مهندسی و تولیدی را در زمینه هوافضا توسعه دهد. به کمک این تکنولوژی های حوزه هوافضا، آقای فرازائو سطوحی اصطکاکی را به منظور حل چالش های اساسی در خصوص خوردگی، جوش سرد و خزش در میراگر اصطکاکی، توسعه داد. شرکت مکترونیکس، با نظارت آقای فرازائو شروع به ساخت هزاران میراگری کرد که تا به امروز از بیش از ۲۰۰ سازه در دنیا، محافظت می کنند. بعد از فروش شرکت مکترونیکس، ژوئاکیم فرازائو شرکت Quaketek را تأسیس نمود تا تولید با کیفیت ترین میراگرهای اصطکاکی را به کمک همان روش  های آزموده شده، ادامه دهد. Quaketek با سرمایه‌گذاری در فناوری های نوین، تحقیق و توسعه (R&D) و راه اندازی تجهیزات کارخانه ای متمرکز بر تولید میراگرها در مونترال کانادا، به پیشرفت در کیفیت و دقت میراگرهای اصطکاکی ادامه داده است.
میراگرهای اصطکاکی که در مهاربندهای استاندارد نصب می¬شوند به ساختمان این امکان را می دهند که به شکل بازگشت پذیری در تغییر شکل الاستیک هم در فشار و هم در کشش شکل پذیر باشند و در همان حال انرژی زلزله را نیز مستهلک کنند. این امر سبب کاهش قابل توجهی در هزینه ساخت می شود، چراکه منجر به بهینه سازی اجزای سازه‌ای می شوند. به عبارت دیگر می توان ابعاد مقاطع فلزی و بتنی را کاهش داد و همچنین از میزان میلگردهای مصرفی در بتن مسلح کاست. وب‌سایت شرکت کوئکتک از طریق آدرس www.quaketek.com، قابل دسترسی است.


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/parsseis/public_html/wp-includes/shortcodes.php on line 553
میراگر ویسکوز شرکت Road
شرکت رود چانگژو تولید کننده میراگر ویسکوز

شرکت Road Changzhou که با نام Changzhou Road Structure Damping ثبت شده است، تأمین کننده ی حرفه ای تجهیزات استهلاک انرژی و سازنده ی انواع میراگرها در چین است، که توسط تعدادی از مهندسین که بیش از ۲۰ سال در صنعت مهندسی و طراحی میراگر فعالیت می کرده اند، از سال ۲۰۰۸ تأسیس گردید. این شرکت توان اصلی و تمرکز خود را در پژوهش و توسعه براساس تقاضای بازار قرار داده، که این امر در مدتی کوتاه شرکت Road را به پیشگام صنعت میراگرها در منطقه تبدیل نموده است. تاکنون نیز این مجموعه تنها شرکت رسمی تولید کننده میراگر ویسکوز در چین می باشد و مجوز شرکت در پروژه های نظامی و هسته ای، که توسط دولت چین تأیید شده، را نیز اخذ نموده است. این شرکت تمام تمرکزش متوجه به تولید و توسعه ی انواع تجهیزات میراگر است. محصولات اصلی آن شامل میراگر ویسکوز (VFD)، میراگر جرمی تنظیم شونده (TMD)، مهاربند کمانش تاب (BRB)، میراگر فلزی تسلیمی (MYD)، کمک فنر هیدرولیکی و گیره های فنری است. این محصولات به طور گسترده ای مورد استفاده قرار گرفته و توسط مشتریان داخلی و خارجی در حوزه ساختمان سازی، مهندسی پل، نیروگاه، پروژه های هسته ای، نظامی و سایر حوزه ها به کار رفته است. محصولات ویژه نسل سوم میراگر ویسکوز و کمک فنرهای هیدرولیکی با مالکیت معنوی خود شرکت Road Changzhou، مورد آزمایش قرار گرفته و اثبات شده است که در پیشرفته ترین سطوح جهانی قرار دارد. این شرکت تاکنون بیش از ۲۰ ثبت اختراع و گواهینامه را از جمله گواهینامه های CE، ISO14001، ISO18001 و ISO9001 را اخذ نموده است. وب‌سایت شرکت Road Changzhou از طریق آدرس www.Roadjz.com/fa، قابل دسترسی است.


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/parsseis/public_html/wp-includes/shortcodes.php on line 553
مهاربند کمانش تاب (BRB) شرکت پویا تدبیر ویرا
لوگو مهاربند کمانش تاب (BRB) شرکت پویا تدبیر ویرا

شرکت پویا تدبیر ویرا در نتیجه سرمایه­ گذاری مشترک فنی و اقتصادی مؤسسین آن و شرکت نیوزیلندی رابینسون سایزمیک، با هدف تولید مهاربندهای کمانش ­تاب (BRB)، بنیان گذاشته شده است. در حقیقت شرکت پارس سایزمیک به دنبال تأسیس شرکت پویا تدبیر ویرا و با توجه به نیاز به تیمی متخصص در زمینه طراحی سیستم های نوین میراگر و مهاربند کمانش تاب، ایجاد شد. مؤسسین شرکت پویا تدبیر سابقه چندین سال فعالیت در زمینه طراحی، تأمین و ترویج فناوری­ های نوین لرزه­ ای از جمله جداسازها و میراگرهای لرزه ­ای را در کارنامه خود دارند و تاکنون با تمرکز بر تجهیزات تولیدی شرکت رابینسون سایزمیک، در معرفی، طراحی و به‌کارگیری این فناوری­ های نوین در بیش از ۲۰ پروژه بزرگ در کشور، مشارکت داشته اند.

اعضای مؤسس این شرکت، با در نظر گرفتن نیاز مبرم صنعت ساخت و ­ساز کشور به فناوری ­های نوین حفاظت سازه­ ها در برابر زمین­­ لرزه، از اواخر سال ۱۳۹۰ موضوع بومی­ سازی و تولید داخلی تجهیزات کنترل ارتعاشات لرزه­ ای را در دستور کار خود، قرار داده ­اند. این مجموعه از رهگذر بررسی علمی وضعیت اقتصادی کشور و اولویت­ های صنعت ساختمان، و همچنین جذب مشاوره از شرکت ­های بزرگ و متخصص بین­ المللی در این عرصه، مهاربند کمانش ­تاب را به عنوان مناسب­ ترین فناوری برای آغاز این تولیدات، برگزید. این مجموعه در نتیجه­ ی فعالیت­ های مشترک تحقیق و توسعه، توانست در طی این چند سال، به روش ویژه خود برای تولید این فناوری دست یافته و خط تولید مهاربندهای کمانش­ تاب را در کشور، تحت لیسانس شرکت رابینسون سایزمیک راه­ اندازی کند و بر صادرات این فناوری متمرکز شود.

کارشناسان شرکت پارس سایزمیک به عنوان همکار فنی شرکت پویا تدبیر ویرا و با همکاری مشاورین متخصص نیوزیلندی خود، وظیفه طراحی مهاربندهای کمانش تاب را بر عهده دارند. شایان ذکر است تمامی طراحی­ های مربوطه و کلیه مراحل ساخت و کنترل کیفیت محصولات براساس معیارهای مقرر و تحت نظارت مستقیم نمایندگان و ناظران فنی شرکت رابینسون سایزمیک و شرکت مهندسین مشاور Low Damage Design صورت می‌پذیرد. وب‌سایت شرکت پویا تدبیر ویرا از طریق آدرس www.virabrace.com، قابل دسترسی است.